Óvodánkról

Óvodánk Angyalföld szívében, az Angyalföldi út és Lőportár utca sarkán elhelyezkedő műemlék-épület. 1898-99-ben épült Forrai Sándor tervei alapján, az első budapesti óvodák egyikeként.

129 férőhellyel, 5 gyermekcsoporttal, családias hangulatban; kiváló tárgyi és személyi feltételekkel működik intézményünk.

Pedagógiai hitvallásunk:

„A gyermek a legtökéletesebb teremtmény,

mert egyedül ő tudja megalkotni saját egyéniségét.”

(Maria Montessori)

Nevelőtestületünk és a pedagógiai munkát segítő kollégák már az óvodai befogadás első pillanatától, a gyermekek életkori és egyéni sajátosságait figyelembe véve igyekeznek megvalósítani fő célkitűzésünket:

önálló,

alkotó gondolkodásra képes,

cselekvő,

szociálisan érett gyermeki személyiség kialakítása.

Mindezek eléréséhez családias, szeretetteljes óvodai légkörben, élményeken alapuló játékos tapasztalatszerzés által teremtjük meg a lehetőséget óvodásaink számára személyiségük teljes kibontakoztatásához.

Sajátos, a nevelőtestületünk által megfogalmazott kiemelt feladatunk a gyermekek mozgáskultúrájának sokoldalú fejlesztése.