HÍREK - Zöld Koboldok tehetségműhely

A Zöld Koboldok Tehetségműhely 2021.őszén azért jött létre egy részről, mivel óvodánk Zöld óvoda és Madárbarát címmel rendelkező óvoda, másrészről szeretnénk átadni és közelebb hozni a gyerekekhez a természetben megtalálható élőlényeket, a természet csodáit, kincseit. A természet szeretete, minél színesebb megismerése, megtapasztalása a legfontosabb cél a tehetségműhelyünk működtetése során. Olyan 5,6,7 éves gyermekeket választunk ki az óvodapedagógusok megfigyelései és a gyermekek mérési eredményei alapján, akiknél látható, átlagot meghaladó speciális képesség, egyéni érdeklődés és önkifejezés mutatkozik e területen. Fogékonyak az újra, a meglévő tudásukat szívesen bővítik. A feladatok iránt elkötelezettek, kitartóak, türelmesek, sikerorientáltak. Szociális kapcsolataik fejlettek, képesek együttműködni társaikkal, felnőttekkel egyaránt.

Sikeres volt eddig a kezdeményezés, hiszen minden héten várják a kis Koboldok a szerdai műhelyt, ugyanúgy mint én a szervező.

Több külső helyszínre sikerült már eljutnunk:

1. Meglátogattuk a Margitszigeti Állatkertet- ahol kiemelten a madármentés fontosságát, madarak védelmét próbáltam átadni, illetve az őszi táj szépségét csodálhattuk meg, játékos természet kincsei gyűjtésével egybekötve.
  2. Felfedeztük a Szemlőhegyi barlangot, melynek célja egyrészt egy más típusú természeti jelenség megtekintése volt ( bár mesterséges kialakítású ez a barlang), majd az ősemberek témára tértünk át, amihez hozzákapcsolódott a barlang téma is.

Az élményeket a következő alkalmakkal mindig feldolgozzuk, a barlanglátogatást követően cseppköveket festettünk.

1. A Természetismereti Múzeumban őseink története, hazai állatok és – növények tárultak elénk.
  2. Természeti katasztrófákat kis mértékben ismertettem a gyerekekkel, erre azért volt szükség, mivel a Múzeumban dinoszauruszokat, mamutokat is láttunk, beszélgettünk a kihalásról. Majd a katasztrófák közül a vulkánt készítettük el, kísérletezés formában.
  3. Amulettet, fosszíliákat készítettünk, mind az ősi kultúrák, régészeti tevékenységek megismerése érdekében. IKT eszközöket felhasználva kis filmeket, képeket, videókkal is próbálok szemléltetni.
  4. Időjárás, teafüvek, kísérletezések és sok más program, tevékenység vár a tehetségműhelybe járó gyermekekre.

A paletta tovább bővül, hiszen a lehetőségek tárháza végtelen.

Bakai Brigitta-műhelyvezető