HÍREK - Kreatív kuckó tehetséggondozó műhely

Kreatív kuckó

Műhelyünk 2020 szeptemberétől fogadja azokat az érdeklődő, és tehetséges gyerekeket, akik jó kézügyességűek, szeretnek rajzolni, festeni, barkácsolni. Műhelyünket két kreatív óvodapedagógus vezeti heti egy alkalommal, a délutáni órákban.

Célunk,hogy a képzőművészetek iránt nyitottá váljanak a hozzánk járó gyermekek. Kreativitásuk, esztétikai érzékük, finommotorikájuk, fantáziájuk fejlődésével hozzájáruljunk személyiségfejlődésükhöz.

A kuckó tagjait az óvodapedagógusok ajánlására visszük az első foglalkozásra. Az a 10-12 gyermek kerül kiválasztásra, akinek a rajzain megjelenik a térábrázolás, mozgás és profilábrázolás valamelyike.

A gyerekek kipróbálhatnak új technikákat, és megismerkednek új anyagokkal: gyöngyszövés, dekupázs kép készítés, aquvarell ceruza, olajpasztell, akril festés, moos gumi használata, csipkeszurka kép, embossing, dombornyomás, iglu építése kockacukorból,lámpás levegőre száradó gyurmából,fonalgrafika, viasz visszakaparás, qwilling madarak, kirigami,3D képek készítése,flitterezés,yris technika,és sok minden más.

Alkotásaik gyönyörűek, ami motiválja őket az újra alkotáshoz.Az év végén az utolsó foglalkozáson megérnek a műalkotás elemzésre, és képesek azt reprodukálni. Átélik az alkotás örömét minden alkalommal. Az elkészült alkotásokból évszakonként kiállítást rendezünk.