HÍREK - Egészséghét óvodánkban

Az egészség

Az egészséges életmód alapjait nagyon fontos már gyermekkorban lefektetni. Az a gyermek, aki úgy nő fel, hogy tudja, mitől és hogyan lehet egészséges, képes már kamaszkorában is tudatos döntéseket hozni a táplálkozását illetően.

Február 24-én, csütörtökön, egészségnapot tartottunk óvodánkban. Ehhez kapcsolódóan egész héten játékos formában ismerkedtek a gyerekek a témával.

Az óvodapedagógusok változatos eszközök segítségével bemutatták a fogmosás, kézmosás és a tisztálkodás helyes technikáját. A gyermekek ezt ki is próbálhatták babafürdetéssel, kézmosós játékkal és egy hatalmas fogsor és fogkefe használatával.

Egy szórófejes flakonból készített náthás fejecske – Hapci Berci – szemléltette, meddig repülhetnek el a bacik egy tüsszentés, vagy köhögés során, ha nem használunk zsebkendőt vagy legalább a kezünket. Beszélgettünk arról, hogyan terjednek a betegségek és ötleteket gyűjtöttünk, hogy mit tehetünk a megelőzésük érdekében.

Ezen a héten igyekeztünk a szokásosnál is még többet mozogni, a mozgásos játékaink között szerepelt például a „bacifogó” és a „kézmosós” fogó.

Nagy hangsúlyt fektettünk a lelki egyensúly fogalmának megértetésére és sok gyermek lerajzolta, majd elmesélte, hogy milyen tevékenységeket végezve érzik magukat igazán boldognak.

Olyan mondókákat, verseket, meséket választottunk a hétre, amelyek hallgatásával az egészséges életmódról bővülhettek a gyermekek ismeretei.

Több csoportban aszaltak almát, készítettek a gyermekek gyümölcssalátát és zöldségtálakat. Az elkészítéskor a gyermekek mosták meg és vágták össze a zöldségeket és gyümölcsöket, majd közösen jóízűen elfogyasztották, amit készítettek.

Sok-sok élménnyel gazdagodtak a héten a gyermekek és reméljük, hogy a játékos, cselekedtető feladatokkal és tevékenységekkel elértük célunkat, és felkeltettük bennük az érdeklődést az egészséges életmód iránt.