ZÖLD ÁG ÓVODA

A Zöld Ág Tagóvodában 8 csoportban 224 kisgyermek óvodai nevelését, feljesztését látjuk el. A csoportok férőhelye 28 fő. A kihasználtság maximális. Az eredeti óvodaépületet 1978-ban adták át.

A 2011-ben történt rekonstrukció után egy csodálatosan megújult, a legkorszerűbb elvárásoknak megfelelő épületben, esztétikus környezetben fogadhatjuk gyermekeinket, optimális körülmények között válthatjuk valóra nevelési célkitűzéseinket. Többéves múltra visszatekintve kiemelten foglalkozunk a környezeti neveléssel, a természet megismerésére, tiszteletére neveléssel, a környezetvédelmi magatartásformák és attitűd megalapozásával a már háromszor enyert “Zöld Óvoda”, majd az “Örökös Zöld Óvoda” címünk szellemiségével összhangban.

AKTUÁLIS

Aktuális
Puzzle darab

Beiskolázás halasztása – minden...

Kedves Szülők! Az óvodai fogadóórák keretén belül kapott tájékoztatások alapján lassan kialakult már, hogy gyermekük iskolaérettsége megfelel a 2024. szeptemberi iskolakezdésnek vagy még vannak olyan területek, képességek melyek még további óvodai fejlesztést igényelnek. Az ehhez kapcsolódó kérelmet csak Önök nyújthatják be a hivatalos szervnek (Oktatási Hivatal), mely történhet elektronikusan vagy postai úton is, hogy gyermekük még óvodában maradjon vagy...

Puzzle darab

2023’ADVENTI VÁSÁR

Igazán emlékezetes lett az idei adventi vásár óvodánkban.  Egyrészt hatalmas készülődés és lelkesedés volt minden csoportban a vásár kapcsán, másrészt igazi hóesést produkált az időjárás vagy a manók serege??? A gyermekeink örömét pedig tovább fokozta a Zenekuckó előadása, mely során Erika néni és Sanyi bácsi újra itt voltak nálunk. Ágaboga Alapítványunk és a családok támogatásával örökbe fogadott óvodánkba is eljutnak a Zenekuckóval Csernelyre...

GALÉRIA

ZÖLD HÍREK

Puzzle darab

2023. Állatok Világnapja óvodánkban

Csodás napokat és élményeket gyűjtöttek gyermekeink az ÁLLATOK VILÁGNAPJÁT ÜNNEPELVE. Voltak, akik az óvodában fedezték fel az állatok csodálatos világát és voltak, akik külső helyszínen a Szigethalmi Vadasparkban – Napraforgó, Katica, Zöldike és Méhecske csoportok. Ehhez támogatást is kaptunk az óvodánkat fenntartó XIII. Kerületi Önkormányzattól (a különbusz költségére és a belépőkre is ők biztosították az anyagi fedezetet). Az alábbi fotóalbum...

Puzzle darab

2023. Mobilitási hét képekben

Az idei esztendőben is csatlakoztunk a MOBILITÁSI HÉT programsorozathoz. Ennek keretében az óvoda falain belül és azon kívül is sokféle programot szerveztek a csoportok. Ezekből az élményekből készítettük az alábbi képgalériát:   ...

Zöld hírek

ESEMÉNYNAPTÁR