Márton nap az óvodánkban

Időpont: 2017-11-10

November 10-én első alkalommal került megrendezésre a Márton napi lámpás felvonulás az óvoda körül. A jeles napon részt vettek az Óvoda gyermekei és szüleik, családtagjaik.

Hosszú előkészület előzte meg ezt a sikeres napot. Az óvoda dolgozói, a gyerekek és a szülők, nagyszülők együttesen  készítették el a lámpásokat.  Délután a dajkanénik libazsíros kenyereket kentek és teát főztek. Ezzel kínáltuk a felvonulásra érkező szülőket, vendégeket, majd énekelve, verselve körbesétáltuk az óvodát.

Márton nap alkalmából két hetes projekt keretében sokféle tevékenység biztosításával ismertettük meg a gyerekeket e jeles naphoz kötődő népszokásokkal, hagyományokkal. Folyamatosan ismerkedtek meg a gyermekeink az új körjátékokkal, versekkel, mondókákkal, mesével. Festhettek libatollal, sokféle technikával készíthettek libás képeket, bábokat, , “libagége” tésztából láncot fűzhettek, játszottunk libás játékokat, Perec-tésztából “libasütit” készítettünk a gyerekekkel közösen.

A gyermekek élvezettel, aktívan vettek részt a mindennapi tevékenységekben.