HÍREK - Légszennyezettségmérő készülék az óvodában

Óvodánk külső,sétány felőli oldalára légszennyezettségmérőt szereltek fel az idén.

A mérőhálózat segítségével pontosabb képet kapunk a légszennyezettségről a PM10 és a PM2,5 mérettartományú szállópor tekintetében, és még jobban megfigyelhetőek a települési, az országos és Európára is kiterjedő folyamatok. Országszerte máris több mint 150 készülék működik. A készülékek jó hatékonysággal egészítik ki és pontosítják az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) mérőhálózatának méréseit. A Levegő Munkacsoport nagy sikernek tekintené, ha a lakossági mérőműszerek száma 100-200-zal növekedne az elkövetkező évben. A két mérés természetesen nem azonos értékű, ez utóbbi készülék nem kalibrált, nem akkreditált, tájékoztatási jellegű adatokkal szolgál.

A készülékek tájékoztatási szintű adatot adnak, hibahatár 10-15%, a hivatalos, Országos Meteorológiai Szolgálat által üzemeltetett mérőállomások akkreditált mérővel bírnak, így e kis készülékek annak kiegészítésére szolgálnak tudván, hogy a levegőminőség utcáról-utcára nagyot változhat. A hivatalos mérőállomásoktól adatok itt nyerhetők.