Óvodánkról

1. Magunkról

A Zöld Ág Tagóvodában 8 csoportban jelenleg 194 kisgyermek óvodai nevelését, fejlesztését látjuk el.

A csoportok férőhelye 28 fő.

Az eredeti óvodaépületet 1978-ban adták át.

A 2011-ben történt rekonstrukció után egy csodálatosan megújult, a legkorszerűbb elvárásoknak megfelelő épületben, esztétikus környezetben fogadhatjuk gyermekeinket, optimális körülmények között válthatjuk valóra nevelési célkitűzéseinket.

Többéves múltra visszatekintve kiemelten foglalkozunk a környezeti neveléssel, a természet megismerésére, tiszteletére neveléssel, a környezetvédelmi magatartásformák és attitűd megalapozásával a már háromszor enyert “Zöld Óvoda”, majd az “Örökös Zöld Óvoda” címünk szellemiségével összhangban.

A hozzánk járó gyermekek szülei azonosulnak céljainkkal, értékrendünkkel, reményeink szerint programunkat az új szülők is kedvezően fogadják mindenkor.

Az épületet barátságos kert öleli körül, fák, bokrok biztosítják az állandó kapcsolatot a természettel.

Szerencsés adottságunk a forgalmas nagyvárosban is lehetőséget teremt a természeti környezet megfigyelésére, megismerésére.

Azt valljuk, hogy természetbarát gyermek, csak természetbarát környezetben nevelődhet, zöld óvodát képviselő életformát csak hitelesen, a szemléletünknek megfeleltetett értékrend szerint, a napi életbe beépülő szokásokon keresztül alakíthatunk ki.

1. A nevelőtestületről

Jól képzett, nagy szakmai tapasztalattal rendelkező testületünk szándéka: nyitott, érdeklődő, aktív, önálló, alkalmazkodó, az iskolai életre alkalmas gyermekeket nevelni.

Szeretnénk, ha gyermekeink olyan meghatározó élményeket vinnének magukkal az óvodából, melyek későbbi életüket, magatartásukat pozitív irányban befolyásolják.

A gyermek jó közérzetéhez hozzájárul az Őt szerető, elfogadó felnőttek kedvessége, figyelme, tapintata, és az a meleg családias környezet, ahol napjuk nagy részét töltik, ezért otthonos, ízléses, színes világot alakítunk ki, ahová jó belépni és ahol gyermekkoruk e csodálatos életszakaszában jól érezhetik magukat.

1. Hagyományok, programok, események, ünnepek
  • „Zöld Ág ” Családi Napok- Alapítványi rendezvények
  • Kirándulások, kulturális programok
  • Adventi vásár
  • Nyilvános ünnepeink a szülők meghívásával – Anyák Napja, Évzáró
  • Gyermekek számára szervezett ünnepeink – Mikulás, Karácsony, Farsang, Húsvét, Gyermekhét
  • Jeles napok
  • A csoportok nevéhez kötődő egyedi ünnepek

Sporttevékenységek és egyéb szolgáltatások

Az Önkormányzat által finanszírozott ingyenes sporttevékenységek:

Francia nyelvű torna – helyben nagycsoportosok részére

Labdás torna – Angyalföldi Sportközpont

Önköltséges szolgáltatásaink:

Alapozó terápia: hetente 2 alkalommal, előzetes felmérést követően az óvoda falain belül biztosítjuk.

• Kutyás terápia: óvodai foglalkozás terápiás kutyákkal, mely során motoros és orientációs képességfejlesztés történik komplex módon, a délelőtti időszakban, kiscsoportos formában.

Választható mozgásfejlesztő foglalkozások délutánonként – szakember vezetésével:

• Rocky
  • Klasszikus balett
  • Karate
  • Szivacskézilabda

Azt javasoljuk, hogy ismerkedjenek meg a kínálattal, válasszanak a gyermekek érdeklődése szerint, de hetente 2 délutáni foglalkozásnál többet semmi esetre sem javaslunk. Fontosnak tartjuk és azt képviseljük, hogy a gyerekek a legtöbb időt játékkal töltsék.