CSOPORTOK - Pintyőke

Kicsinyeinket szeretetteljes, családias légkörben, életkori sajátosságaik figyelembevételével, a családdal szorosan együttműködve neveljük.

A hozzánk érkező gyermekek egyéniségét, képességeit, egyéni fejlődési ütemét tiszteletben tartva fokozatosan terelgetjük őket az önállóság felé. Egyéni fejlesztésüket a játékon keresztül valósítjuk meg, hiszen a gyermekek elsődleges, legfontosabb tevékenysége a játék.

Közösen munkálkodunk azon, hogy csoportunkból olyan közösség váljon, ahol természetes az egymás iránti tisztelet, megbecsülés, segítőkészség, egymás elfogadása és a barátság.

Mint “Zöld Óvodások” a természettel harmóniában élő, a környezetüket ismerő és védő, az egészséges életmód megalapozásáért aktívan tevékenykedő gyermekeket szeretnénk nevelni.

Kézügyességük, kreativitásuk fejlesztését különböző technikák, eszközök alkalmazásával valósítjuk meg.

Gyermekeinknek mindennap mesélünk, gyakran verselünk, a zenét is fontos fejlesztési lehetőségnek tekintjük.

Mottónk:

“Lehet a gyermeket könyvből nevelni,

De minden gyermekhez más könyv kell!”

(Thomas Gordon)

Óvodapedagógusok: