Szüreti mulatság az óvodában

„Elmúlt a nyár, itt az ősz,

Szőlőt őriz már a csősz.”

Szeptember-október a mezőgazdaságban a teljes betakarítás, majd a szüret, egyúttal pedig az őszi szántás-vetés időszaka. Hagyományosan a szüret Mihály nappal kezdődött és a kukoricatörés, valamint a többi termény betakarítása után, Katalin nappal zárult. Ez a bőség, az ünneplés időszaka is volt egyben, kisfarsangnak is nevezték.

Óvodánk, a Zöld Óvoda program célkitűzéseivel összhangban, lehetőséget teremtett, hogy a hozzánk járó gyerekek minél közvetlenebb kapcsolatot ápolhassanak a természettel, ismerkedhessenek hagyományainkkal, így a régi szokásokat követve, szeptember 28-án délelőtt, szüreti mulatságot rendeztünk a gyerekeknek. Ezen a napon a szőlőt préseltünk, mustot kóstoltunk, s a nap lezárásaként táncházba hívtuk a gyerekeket és a szülőket egyaránt.

Az óvoda előterében kiállítást is rendeztünk a régi idők eszközeiből, valamint szüreti fotókból.