Autizmus Világnapja

Kedves Szülők!

Az Egyesített Óvoda intézményeiben, és ezen belül a Vizafogó Tagóvodában, mint integráló intézményben, fontosnak tartjuk, hogy minden gyermek, mindenféle képességgel megtalálja a helyét a csoportjában, hogy még ha nehéz is, de tudjon magának barátot, játszótársat szerezni.

Ugyanilyen fontos, hogy a szülők azt érezzék, hogy gyermekük a legjobb kezekben van, még akkor is, ha viselkedése néha eltér az átlagostól.

Ezen a napon, ennek jegyében szervezzük az óvodai délelőttünket és délután a szülőket is várjuk közös játékra.

Amennyiben támogatják ezt a jó ügyet, kérjük, hogy április 2-án

1. 1.  adjanak kék pólót gyermekükre,

2.  ha délután részt kívánnak venni a szülőknek szervezett programokon, akkor akár Önök is vegyenek fel kéket!

3.  hozzanak 1 darab kék felfújt lufit, mely az együtt gondolkodást jelképezi

1. Programok:

2. – Délelőtt:
  3. A csoportokban az óvón nénik érzékenyítő játékokat játszanak a gyerekekkel.
  4. – Délután:
  5. 1530-tól a szülőket várjuk interaktív játékokkal folyamatosan.
  6. 1600 órától Marika néni csak a szülőknek mesél a Süni csoportban
  7. 1700 órától felkért szakértőnk, Harsányi Eszter (akinek első kézből vannak tapasztalatai az eltérő viselkedésű gyermekek nehézségeiről) várja az érdeklődő szülőket, hogy tapasztalatai megosztásával segítséget tudjon nyújtani.
  8. 18 óráig ügyeletet biztosítunk azon gyermekek számára, akiknek szülei részt vesznek a programokban.
  9. Minden érdeklődőt szeretettel várunk:

Az óvoda dolgozói