CSOPORTOK - Katica

Kiscsoport

A csoportban dolgozó óvodapedagógusok:
Sáfrány Gabriella – Pados Zoltánné Edit

Dohoráková Mária

Dajka néni:
Egri Alexandra

Pedagógiai asszisztens:
Barta Judit

Szeptembertől újra kiscsoportos gyermekek bontogatják szárnyaikat a Katica csoportban. Ebben az évben szeretnénk minél hamarabb egy csapattá válni, megismerni, megszeretni egymást. A szülőktől való elválás folyamatát a szeretetteljes, elfogadó légkör megteremtésével szeretnénk megkönnyíteni. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek minél előbb beilleszkedjenek a csoportba, szívesen járjanak óvodába, elfogadjanak bennünket és társaikat.

Az óvodai élet legfontosabb tevékenységének a játékot tartjuk, melyhez igyekszünk megteremteni a legoptimálisabb feltételeket.  A gyermekek természetes kíváncsiságára alapozunk, mellyel célunk, hogy önmagukat, és az őket körülvevő világot sokoldalúan, játékos felfedezéseken, egyéni megtapasztalásokon keresztül ismerjék meg. Érdeklődésük felkeltését és fenntartását segítik az általunk készített fejlesztő játékok, melyek mindig az aktuális témakörökhöz illeszkednek.

Tóth Anna: Katica

Kicsi vagyok, mégse félek,
Tarka mezőn éldegélek.
Hátam piros, mint az alma,
Hét kis pöttyöt láthatsz rajta.
Hívhatsz engem Katicának.
Fürgén szálló kisbogárnak.
S hogyha pihenek az ágon,
Vagy egy apró vadvirágon,