Különfoglalkozások rendje

Önkormányzatunk által ingyenesen biztosított szolgáltatásaink:

• Logopédus
  • Pszichológus
  • Utazó gyógypedagógus
  • Fejlesztőpedagógus

Fenntartó által finanszírozott külön foglalkozások:

• Úszás
  • Tartásjavító torna

Óvodai külön foglalkozások:

Angol idegennyelvi fejlesztés
Minden hétfőn 14:30-15:45

Fő célunk a gyermekek szókincsének bővítése, illetve az angol nyelv elsajátítása, megalapozása játékok, dalok, mondókák és mesék segítségével projekteken keresztül. A módszernek köszönhetően, mely kifejezetten óvodások számára lett kialakítva, az idegen nyelv tanulása egyszerű, gyors és élvezetes. Ebben a korban a játék a legfejlesztőbb tevékenység, ezért foglalkozásunkon a gyermekek észrevétlenül, játszva sajátítják el az angol nyelv alapjait, és fejlődik kommunikációs készségük.

“Ügyes kezek” kézműves foglalkozás
Minden kedden 14:30-15:45
Minden héten más-más technikával, eszközzel, anyaggal ismerkednek meg a gyerkőcök. Kreativitásukat, finommotorikájukat, kézügyességüket, kitartásukat fejleszti, alkotó kedvüket erősíti. Emellett kéz-, ujj torna gyakorlatokkal, is ügyesítjük a kezeket.

Bee-Bot
Minden kedden 14:30-15:45
A Bee-Bot egy egyszerű és gyerekbarát kivitelű programozható játékrobot, amely tökéletes eszköz a térbeli viszonyítás tanításához és gyakorlásához, illetve a programozási alapismeretek játékos elsajátításához. A játékos délutánok fő célja, hogy a gyermekek Bee-bot méhecske segítségével, közvetlenül megismerkedjenek a programozás alapjaival. Különböző útvonalakat tervezünk, rajzolunk, alakítunk ki a robot számára, majd programozást követően el is juttatjuk a kitűzött célig. A meglévő pályák mellé, saját készítésű térképeket, útvonalterveket, labirintusokat találunk ki és valósítunk meg. Játékos formában történik a programozás, mesei keretbe ágyazva. Fejlődik közben a gyermekek, problémamegoldó képessége, a kreativitása, együttműködési készsége, téri tájékozódása.

Jóga
Minden kedden 14:30-15:45
A gyermekjóga középpontjában a mozgás áll, ahol átszövi a mese és a játékosság a tevékenység egészét. Mivel a kisgyermek értékrendjét a mese alakítja, ezért nagy hangsúly van az adott mese kereten. Minden alkalom egy mesén alapszik, melybe beépülnek a nagymozgások, a nyújtó-hajlító gyakorlatok, relaxáció, meditáció, a helyes légzést előkészítő gyakorlatok, az egymásra való figyelés, kapcsolódás. A jóga elsődleges célja, egyéni sajátosságok figyelembevételével a gyermekek mozgásigényeinek kielégítése, tudatos mozgásfejlesztése. Ezen kívül kiemelten fontos, hogy a gyermekek jól érezzék magukat, felszabadultak legyenek.

Néptánc
Minden szerdán 14:30-15:45
Játékos formában, a hagyományos népi játékok segítségével kerül fejlesztésre a gyermekek mozgáskészsége, miközben észrevétlenül sajátítják el a magyar néptánc alapjait, és értik meg egy-egy motívum struktúráját.  Közben nagyban fejlődik a mozgáskoordináció, a játékkészség, a ritmika, a zenei hallás, de hatással van a szociális készségekre is.

Francia torna
Minden csütörtökön 14:30-15:45