CSOPORTOK - Vakond

Óvodapedagógusok: Békési Bianka (Bianka néni), Girán Gréta (Gréti néni)

Dajka néni: Tallósi Lívia (Livi néni)

Pedagógiai asszisztens: Molnárné Cserni Viktória (Viki néni)

Mi vagyunk a Vakond csoport. 4-5 évesek vagyunk és már a második mesés évünket töltjük az óvodában. 25-en járunk a csoportba, ami Bianka nénivel, Gréti nénivel, Livi nénivel és Aashirrel teljes. Nagyon fontos számunkra az egymás iránti elfogadás, tisztelet, a barátságok kialakítása, ápolása. Sokat beszélgetünk egymással, érdeklődünk, és figyelünk a másikra. Gyakran ellátogat hozzánk a Csillagtündér, aki sokat mesél nekünk az érzésekről. Így mi is egyre könnyebben és magabiztosabban osztjuk meg egymással érzéseinket, ami minden helyzetben nagy támaszt nyújt. Szeretünk társas játékozni, nagy kedvenceink a különböző puzzle-k, de gyakran tervezünk és építünk különböző épületeket, parkolóházakat a szőnyegen. Jól tudunk egymással kooperálni, meghallgatjuk egymást és mindenki ötletét belecsempésszük az alkotásainkba. Legjobban a mozgásos játékokat, tevékenységeket kedveljük, de nagyon szeretünk énekelni, verselni alkotni is. Mindennapjainkban sokszor megjelenik az újrahasznosítás, szívesen használunk olyan anyagokat az alkotáshoz, vagy játékeszközök készítéséhez, amiket mások már kidobnának. Felfedező kedvűek vagyunk, szeretünk egy-egy dolgot, ami felkeltette az érdeklődésünket – egy séta, kirándulás vagy bármilyen program alkalmával – alaposan körbejárni. Nagyon sok könyvünk van, amiket nézegetve felfedezhetjük a világ csodáit. Csoportunk különlegessége, hogy mindezen tevékenységek mellett Aashir segítségével játékosan, anyanyelvi környezetben, az életkori sajátosságainknak megfelelően sajátítjuk el az angol nyelv ismeretét.