CSOPORTOK - Róka

Óvodapedagógusok: Farkas Bernadett (Detti néni), Körmendi Ágnes (Ági néni)

Dajka: Feketéné Kiss Beáta ( Bea néni)

Pedagógiai asszisztens: Gonda Renáta (Reni néni)

A mindennapjaink rendszerint egy nagy megnyugtató öleléssel, bátorító mosollyal indulnak, így ebben az oldott, derűs légkörben a gyermekek vidámak, biztonságban érzik magukat.

Igyekszünk minden olyan információt megosztani a szülőkkel, melyekkel meggyőződhetnek arról, hogy mindent a gyermekükért teszünk, melyekből látják, hogy mik a céljaink, és mik azok a szokások, szabályok, amelyek egy közösségi élet során elengedhetetlenek. A róka csoportban a lehető legnagyobb önállóságra törekszünk, erre biztatjuk a gyerekeket és ebben a szülők segítségét is kérjük.

Az óvoda udvara, környezete sok csodát rejt, vidáman fedezzük fel minden szegletét. Futunk, csúszdázunk, homokozunk, nagyon szeretünk gereblyézni, leveleket, terméseket gyűjtögetni. Korosztálynak megfelelően szívesen töltünk időt a múzeumban, àllatkertben, bábszínházban, vàrosligetben, a közeli játszótéren, Margit-szigeten, piacon, kihasználva ezzel a vàrosunk adta színes lehetőségeket, ahol jàtékos formában megismerhetik a gyermekek környezetüket.

Csoportunk állandó kísérője Rókus,ő egy amigurumi állatka. Szívesen hazamegy a hétvègén azzal a kis rókával, akit egész héten ügyesnek vélt.

Ági néni:

Személyiségemet tekintve, jó kapcsolattermető, kreatív,nyitott, segítőkész, vidám és barátságos vagyok, könnyen megtalálom a hangot elsősorban a gyermekekkel, de a felnőttekkel is egyaránt. Nevelési attitűdömet tekintve, fiatalos lendülettel és rugalmasan, alkalmazkodva az egyéni gyermeki igényeket figyelembe véve vezettem eddig az óvodai csoportjaimat, ugyanakkor a következetesség híve vagyok. Nincs olyan probléma,amit ne lehetne együttes erővel megoldani.

Kedvenc idézetemmel zárnám soraimat: „A szeretet csodálatos dolog. Sosem kell elvennünk valakitől, hogy másnak is adjunk. Mindig jut belőle bőven mindenkinek.”

Detti néni:

A gyerekekkel gyorsan megtalálom a közös hangot, a fejlődésük végig követése/kísérése és az, hogy magam is részese lehetek ennek a folyamatnak erősen motivál és biztosít arról, hogy ez a nekem való hivatás. A gyerekekkel való személyes kontaktus létrehozásában figyelembe veszem az igényeiket, érzelmi állapotaikat (differenciált bánásmód alkalmazása, testi-lelki szükségletek kielégítése). Fejlesztő munkám során gondoskodom arról, hogy a gyermekek tapasztalatai változatos tevékenységformák közben gazdagodjanak.

Reni néni:

Segítem a csoport mindennapi életének gördülékeny lefolyását, a pedagógiai munkát. A gyermekek hozzám fűződő viszonya érzelmi biztonságot jelent számukra, amely lehetővé teszi a nyugodt, harmonikus játékot, tevékenykedést számukra. Igazi csapatjátékos vagyok, aki mindenben közreműködik és szívesen segít az óvodapedagógusoknak és a gyerekeknek is.

Bea néni:

Szeretek óvodában dolgozni, gyerekek közelében lenni, segíteni nekik szükségleteik kielégítésében. A gyerekekkel, kollégákkal és szülőkkel is egyaránt kijövök. Mindig ügyelek a csoportszobai rendre és tisztaságra. A dajkai teendőim mellett mindig jut időm egy kis játékra a gyerekekkel.