Cím kép

CSOPORTOK - Katica

 

Óvodapedagógusok:
Gyárfás Krisztina ( Kriszta néni), Kardos Lídia (Lídia néni)

Dajka néni: Verebélyi Erika (Erika néni)

Pedagógiai asszisztens: Gyurcsó Attiláné (Gabi néni)

 

„Egyszer egy hétpettyes katicabogárka, elindult megnézni milyen az óvodába.

Hívta az óvoda, hívta a sok gyerek, mivel már megnőttél nagyóvodás leszel.

A katica csoportban sok szép katica vár, jeles napok, hagyomány, ének és néptánc.

Ölelés, szeretet, türelem és móka, Alkotás és varázslás vár a katicákra.”

Csoportunk majdnem a bejárattal szemben, a földszinten található. Az aulában felfestett kis katica szimbólum pontosan megmutatja „mászásunk” útvonalát.

Katicás gyermekeink jelenleg középső csoportos korúak, (4-5 évesek) közel azonos összetételben.

Csoportszobánk berendezésére a családiasság, az otthonosság jellemző. Található nálunk egy kedves, barátságos babakonyha és szoba, egy nagy kör alakú szőnyeg az építésre, közös beszélgetésre, mesélésre, verselésre.

Kreatív tevékenykedésre mindig számíthatsz nálunk, valamint könyvnézegetésre és csak úgy egy kis pihenésre is. Lehetőség van a bábozásra, valamint asztali építő és fejlesztő játékokra is. Nagy hangsúlyt fektetünk a saját általunk készített játékokra is. (memória, kártya, stb.)

Kiemelt feladatunknak tekintjük már az első napoktól kezdve a gyermekek egyéni képességeinek, igényeinek figyelembevételét, a szükség szerinti egyéni bánásmódot. Törekszünk egy barátságos, szeretetteljes légkör megteremtésére, egymás elfogadására, elfogadtatására, ezáltal egy „Mesés közösségformálásra.” Fontosnak tartjuk gyermekeink érzelmi nevelését, rendszeresen és sikeresen használjuk a Csillagtündér módszercsomag játékait, eszközeit.

Lényegesnek tartjuk, hogy a hozzánk járó gyermekek számára természetes legyen a másság tolerálása, ebben nagyon fontos a részünkről is képviselt személyes példamutatás.

Hangsúlyozzuk a család és az óvoda szoros együttműködését, hiszen mindnyájunk elsődleges feladata a gyermek szeretete, közös „nevelése.”

Mivel óvodánk elnyerte az örökös Zöld Óvoda címet, még inkább előtérbe került a csoportszobán belüli „élősarok” folyamatos gazdagítása, frissítése, (évszaknak, jeles napnak, hagyománynak megfelelően) madarainkról való folyamatos gondoskodás.

Lényeges számunkra a népi kultúránkkal való ismerkedés is. Ezt is bizonyítja csoportszobánk egyik kis „ékköve”. Különlegesség a népi hagyományok tiszteletére és szeretetére épülő természetsarkunk, ahol a magyar népművészet kincseit láthatják a gyermekek, megismerkedhetnek és bátran játszhatnak a kiállított tárgyakkal, játékokkal.

A legfontosabbnak mégis a szabad játékot és annak fejlesztő hatását hangsúlyozzuk, hiszen ezen belül alakulnak és formálódnak leginkább a baráti, társas kapcsolatok.

Az ünnepeinket igyekszünk a hagyományainkat, jeles napjainkat figyelembe véve megtartani. (Márton nap, Adventi készülődés, Húsvét, Pünkösd, stb.)

Óvodai mindennapjaink eredményessége a gyermek, a szülők, az óvodapedagógusok, a dajka néni és a pedagógiai asszisztens közös, következetes, egymást segítő és szerető együttműködésétől függ.

„Ha egyszer nagy leszek, majd légtornász leszek…A Virágcirkusz kupoláján a trapézra felmegyek…és megmutatom a világnak az összes pöttyömet…” (Kajuk Gyula: Katica álma)