CSOPORTOK - Cinke

Óvodapedagógusok: Rádler Rita (Rita néni), Mátyás-Udvarnoki Enikő (Enikő néni)

Dajka néni: Csorna Noémi (Noémi néni)

Pedagógiai asszisztens: Konkoly Gabriella (Gabi néni)

Kedves Látogató!

Mi vagyunk a Cinke csoport. A fészkünkben még csak éppen, hogy kikeltek a kis cinke fiókák, akik bontogatják szárnyaikat. Mi cinke óvó nénik, Enikő néni és Rita néni, valamint dajka nénink, Noncsi néni, arra törekszünk, hogy magabiztos, önálló, alkalmazkodni képes, kreatív, másokat elfogadó, megfelelő önismerettel, életkoruknak megfelelő magatartásformákkal, gazdag érzelemvilággal rendelkező nagycsoportos cinkék hagyják el az óvodai fészket, mikor kirepülnek az iskola felé.

Tevékenységközpontú pedagógiai programunkkal és projekt szemlélettel, különböző témahetekben, a tapasztalás útján dolgozzuk fel a kiscinkékkel az adott témákat. Célunk, hogy a gyerekek vidáman, játszva, tapasztalás útján tanuljanak, önállósodjanak és egyéni adottságaikat, képességeiknek megfelelően fejlődjenek egy nyugodt, szeretetteljes, biztonságot adó légkörben. Sok érdekes és tartalmas programot szervezünk az óvodán belül és kívül is. Szeretünk kirándulni, állatkertbe, bábszínházba menni.

Fontos számunkra a mindennapos mese, vers, éneklés, környezettudatosságra való nevelés, az egészséges életmód szokásainak kialakítása, formálása, és nem utolsó sorban a legfontosabb tevékenység a JÁTÉK.

Rita néni szereti felfedezni a kis cinke gyerekekkel a körülvevő növény- és állatvilágunkat, erősíteni bennük a természet iránti szeretetet, szívesen fest, alkot, maszatol velük a vizuális asztalnál, mindezt gyakran énekszóval kísérve.

Enikő néni sokfajta, változatos játéktevékenység során igyekszik a gyerekek tudását bővíteni, kihasználva a gyermeki kíváncsiságot. Fontosnak tartja, hogy a kis cinkék a saját ütemüknek megfelelően fejlődjenek és érjék el majd a „kirepüléshez”- iskola kezdéshez megfelelő fejlettséget.

Noncsi néni szeretetteljesen terelgeti kis szárnyaikat, hogy elsajátítsák a higiéniai szokásokat és, hogy ezek később, magától értetődőek legyenek. Gondoskodik a fiókák etetéséről és a fészek tisztaságáról.

Gabi néni szívesen vesz részt a csoport mindennapjainak megszervezésében, a tevékenységek előkészítésében. Szereti meghallgatni a kis cinkéket, szívesen csicsereg velük és nagyon jól esik neki, ha azt látja, hogy a fiókák egymással is nagyon figyelmesek. Kedvenc időtöltése a cinke fészekben a mese olvasás, éneklés, cinke-torna és amikor az udvaron együtt „repülnek a Cinkék”.

Mottónk:

“A gyermeknevelés és tanítás során az a legfontosabb, hogy egy gyerek mindig tudja, akkor is szeretik őt, ha nem tökéletes, és hogy ezen képes javítani. Ez olyan bizalom a felnőtt részéről, mit minden korú gyermek megérez. Hogy hisznek benne. Tévedhet és hibázhat. Nem kell tökéletesnek lennie. A világ sem az.” (Tari Annamária)