Lélekmozgató

2018. február 22-én ünnepelték először a Magyar Parasport Napját. A Magyar Paralimpiai Bizottság és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége idén is megszervezte a

LÉLEKMOZGATÓ

névre keresztelt programot, amelyben a pedagógusok vezetésével érzékenyítő, interaktív foglalkozásokat, rendhagyó testnevelést, játékos sportfoglalkozást tartva emlékeztünk meg a magyar parasportolókról, a magyar parasportról.

Idén a Madarász Viktor Tagóvoda is csatlakozott a programhoz. Február 21-én délelőtt legnagyobb óvodásainknak játékos érzékenyítő programokkal készültünk:

• A gyermekek kipróbálták ügyességüket a lábbal festés területén.
  • A gyermekek körül járták az óvodát, miért is “akadálymentesített” az épület?
  • Vendégül látták Juhász Tamás parasportoló-kenust beszélgetésre, közös játékra.
  • A szeptemberben iskolába készülő nagyok ellátogattak egy közös táncos foglalkozásra a PRIZMA Óvodába. A többiek Bartos Erika: Örömtánc című meséjét dolgozták fel a drámajáték eszközeivel.