Zöld

Olejár-Hovanyecz Zsoltné (Edina) – óvodapedagógus

Pálla Dóra – óvodapedagógus

Hegedűs Dóra – dajka

„A gyermekek akkor a legkomolyabbak, amikor játszanak.

Olyankor tanulják, hogy mi is az az élet.”

Michel Buton

A fenti idézet rámutat a gyerekek legfőbb tevékenységére, a játékra.

A csoportban biztosítjuk a gyermekek életkorának megfelelő eszközöket.

Igyekszünk olyan bensőséges, nyugodt légkört biztosítani, mely a gyerekeknek megkönnyíti az óvodában eltöltött időt.

A csoporttal sokat sétálunk, megismerjük óvodánk környékét. Törekszünk a környezettudatos magatartásra. Igyekszünk a művészet szeretetén túl a természeti témákra is fókuszálni (állat és növényvilág), ide kapcsolódó zenei, irodalmi, esztétikai élményekkel fűszerezve.

Napi szinten sokat mozgunk és igyekszünk sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztani.

A csoportban a születésnapokat is gyümölccsel ünnepeljük (remekül mutatnak a gyertyák egy almába beszúrva). Lényeg a gyerekek számára, hogy az a nap róluk szól. A csoporttal havi szinten könyvtárba járunk és bábszínházba is megyünk majd.

A Gyakorlati útmutatónk jól tükrözi, mire van szüksége az óvodás korú gyermekeknek, milyen fejlődési szakaszokon kell játékosan túllépniük, hogy elkezdhessék majd az iskolát.