Ünnepek, hagyományok

Óvodánk programjait a Covid járvány ideje alatt mindig az aktuális járványhelyzethez igazítjuk.

Környezettudatos nevelés óvodánkban

Minden szeptemberben az egész ovi apraja-nagyja összegyűlik a hatalmas és gyönyörű udvarunkon. A nagyobb csoportok egy-egy verssel, dallal köszöntik egymást és az új óvodai évet. A közös ünneplés arra is jó alkalom, hogy a nagyobbak megismerjék az új ovisokat, a legfiatalabbakat is.

Nagy szeretettel várunk minden kedves érdeklődő Szülőt erre az alkalomra!

Az „Újra együtt” ünnep pontos időpontjáról a csoportok faliújságján keresztül kapnak tájékoztatást.

„Játszónap”

A Futár Ovi alapítványa szombati játszó délelőttöt szervez évente kétszer, ősszel és tavasszal az oviban. A családokat sokféle tevékenységgel várjuk, ami nagyon jó móka gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.

Az óvó nénik és a dadus nénik szeretettel várják a családokat egy kellemes délelőttre,  kézműves foglalkozásokkal vagy családi sportnappal, büfével, zsákbamacskával, ugráló várral és egyéb meglepetéssel.

A játszónapon való részvételükkel Óvodánk Alapítványát támogatják. A támogatásokból az óvoda csoportjainak bútor cseréjét és játékparkját kívánja gazdagítani az alapítvány.

Megjelenésükre számítunk, és szeretettel várjuk Önöket ezen a napon!

A pontos dátumról a csoportok faliújságján keresztül tájékozódhatnak.

„Mikulás”

A Futár oviba is ellátogat minden esztendőben a Mikulás. A gyerekek vidám dallal és szép versekkel készülnek erre a nagy napra. Sokan rajzokat készítenek a Mikulás bácsinak. Az ajándékot a csintalan krampuszok megpróbálják elcsenni, de a kisFutárok mindig nagyon ügyesek és jók, ezért ajándék jár minden kicsinek és nagynak, a krampuszok pedig hoppon maradnak.

Szeretettel várjuk a Szülőket a Mikulás ünnepen!

Megpróbáljuk magunkat mindig december 5-6-hoz tartani, de a pontos időpontot ebben az esetben is a csoportok faliújságján keresztül fogják megtudni.

„Advent”

Óvodánkat gyönyörű díszbe öltöztetjük az adventi időszakban. Minden óvodai napon kis meglepetés várja a gyermekeket a saját csoportjukban. Több közös rendezvényt is szervezünk ez idő tájt: Mikulás, bábelőadás, az óvó nénik mese játéka, zenés produkciók.

Ezekkel az apró meghitt meglepetésekkel is próbáljuk a gyerekeket a közelgő ünnepre hangolni.

Szeretettel várjuk a szülőket is a közös ünneplésre, melynek időpontjáról a csoportok faliújság keresztül kapnak tájékoztatást.

„Farsang”

“Itt a farsang, áll a bál…” hangzik mindenfelől a közismert dal! Farsangi „maskarába” öltöztetjük az óvodát is. Akinek kedve van, – szülők, gyerekek – jelmezt ölthet és táncra perdülhet a farsangi mulatságban. A középső és nagycsoportos gyerekeknek játékos ügyességi versenyeket szervezünk a csoportban, majd mindannyian együtt mulatunk a tornateremben.

A pontos dátumról a csoportok faliújságján keresztül tájékozódhatnak a kedves érdeklődők.

„Március 15.”

Közös megemlékezést az óvodában. Ezen a napon az óvoda, és a csoportok ünnepi díszítést kapnak, a gyerekeket ünnepi asztal várja a reggelinél.

Az alkalomnak megfelelően, ünneplő ruhába öltözik minden felnőtt és gyermek.

Pontos tájékoztatást az ünnep időpontjáról a csoportok faliújságján keresztül kapnak a kedves Szülők.

Zöld ünnepek

A mi óvodánkban a zöld ünnepek alkalmával rendezvénysorozatot tartunk. Ebből az alkalomból családi pályázatot hirdetünk minden évben, melyre olyan családi munkákat várunk, melyek újrafelhasznált hulladékból készültek, és valamilyen kapcsolatban állnak a Földünkkel.

Képeket is gyűjtünk állatokról, növényekről, a Földről. A csoportok ezekben a hetekben a foglalkozásaikat e köré a téma köré építik fel. Minden évben a Föld napja alkalmából örökbe fogadunk két állatot a Fővárosi Állat-és Növénykertből.

Természetesen a gyerekek szavazatait összesítve jutunk döntésre, hogy melyik két állatnak legyünk a nevelőszülei az elkövetkezendő egy évben.

Mint rendes nevelőszülők, az összes csoport akár évente többször is ellátogat az állatkertbe.

A zöld-napi rendezvény sorozatról bővebb tájékoztatást minden évben, április elején kapnak a kedves Szülők.

„Anyák – napja”

Az anyák napja csoportonként kerül megünneplésre. Minden csoport maga dönt arról, milyen formában köszöntik fel az édesanyákat.

Ez lehet:

• egyéni, személyes köszöntés az óvodában
  • verses-dalos összeállítás az óvodában
  • otthoni köszöntés a „valós” anyák – napján az Édesapák segítségével, amire a gyerekeket az óvodában készítjük fel minden értelemben.

Az anyák – napja megünneplésének időpontjáról minden esetben a saját csoport faliújságján keresztül tájékozódhatnak.