Környezettudatosság

A mindennapokban is igyekszünk szelektíven gyűjteni az ovodai hulladékot, de szeptemberben a Szelektív hulladékgyűjtés napján különösen nagy hangsúlyt fektettünk erre.  A gyermekek hozhattak be otthonról papír és műanyag szemetet, amit az óvodánk szelektív gyűjtőjébe dobtunk, miközben megbeszéltük a szelektív gyűjtés fontosságát és miértjeit.

Az udvaron elhelyezett komposztálót egész évben használjuk a gyümölcsevés után együtt elhelyezzük a komposztálóba a megmaradt almacsutkákat és a belevaló zöld hulladékot.

Könyvtárunk  a Bori és Vince kalandjai című könyvvel gazdagodott. Köszönjük a Phylazonit Kft-nek, hogy szívügyük, hogy már óvodás korban megismerkedjenek a gyermekek a termőföld fontosságával.
Hogyan élnek a növények a kertben? Mi történik a földben, amit nem láthatunk?
És még sok hasznos dolgot megtudhatnak óvodás gyermekeink a könyv kapcsán, amit Kolleganőink előszeretettel olvasnak az oviban.