Ebédbefizetés

Étkezés megrendelése

Az étkezést az etkeztetes.bp13.hu internetes felületen keresztül lehet megrendelni, minden hónap 1 – 20 között.
Amennyiben erre nincs lehetősége, úgy az óvodában előre egyeztetett időpontban csekket tudunk adni.
Felhívjuk a figyelmet, hogy az ingyenesen étkező gyermeknek is meg kell rendelniük az étkezését!

Az étkeztetés térítési díja  751,- Ft/nap

Étkezés lemondása

• Hiányzás esetén az étkezés lemondható minden nap:
– telefonon az óvodatitkárnál 8.30-ig
– az etkeztetes.budapest13.hu webes felületen 09,00 óráig.
• A bejelentés a következő nap lép érvénybe és a következő befizetéskor írjuk jóvá a lemondott napok térítési díját.
• A következő hétre áthúzódó hiányzást pénteken reggel meg kell erősíteni, mert különben nem kerül lemondásra.
• Be nem jelentett hiányzás esetén a szülő a térítési díj jóváírására nem tarthat igényt.
Hiányzás esetén, ha a gyermek térítési díj mentes -ingyenes-, szintén le kell mondani az étkezését!

Térítésmentes étkezés:

LEHETŐSÉG VAN TÉRÍTÉSMENTES ÉTKEZÉS IGÉNYBEVÉTELÉRE,  MELYNEK  MENETÉT AZ ALÁBBIAKBAN ISMERTETJÜK:

A  2022/2023-AS NEVELÉSI ÉVRE, MELY 2022. SZEPTEMBER 1-TŐL 2023. AUGUSZTUS 31-IG TART AZ ÉTKEZÉS TÉRÍTÉSI DÍJ KEDVEZMÉNYRE JOGOSÍTÓ NYILATKOZATOT KI KELL TÖLTENI.

Kérjük, hogy  a mellékelt 6.számú mellékleten bejelölt  jogcímek mellé az alábbiakat szíveskedjenek csatolni:

• rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény (RGYK) esetén a határozat szükséges,
  • tartós beteg vagy fogyatékos gyermek esetében: szakorvosi igazolás melynek I. pontja ki legyen töltve, és a Magyar Államkincstár által „befogadó” bélyegzővel ellátva,
  • családban nevelt tartós beteg gyermek esetében az Ő szakorvosi igazolása,
  • három vagy több gyermek esetén nem kell semmilyen igazolás, csak a 6.sz. melléklet hátoldalának kitöltése is szükséges,
  • nevelésbe vett gyermek esetében gyámhatósági nyilatkozat,
  • egy főre jutó jövedelem esetén nem kell kereseti igazolás csak a nyomtatvány kitöltése: jelenlegi szabály szerint ha az egy főre jutó jövedelem nem éri el a nettó: 144.717.-/fő határt akkor jogosultak a kedvezményre!

Diétás étrend esetén a diéta jellegének pontos szakorvosi igazolása szükséges!

A NYOMTATVÁNYT ÉS A CSATOLANDÓ MELLÉKLETEKET  KIZÁRÓLAG IGÉNYBEVÉTEL ESETÉN ,JÚNIUS 30-IG AZ ÓVODÁBAN LEADNI ,VAGY  E-MAIL CÍMÉRE ELKÜLDENI SZÍVESKEDJENEK!

KÉRJÜK A  HATÁRIDŐ PONTOS BETARTÁSÁT, HOGY AZ AUGUSZTUSBAN SZEPTEMBERRE TÖRTÉNŐ ÉTKEZÉS MEGRENDELÉSÉIG A KEDVEZMÉNYEKET A RENDSZERBEN RÖGZÍTENI TUDJUK, MINDEN  – AZT IGÉNYLŐ – GYERMEK RÉSZÉRE!

NYILATKOZAT A TÉRÍTÉSMENTES ÉTKEZÉSHEZ:

6.számú melléklet

Étkezési kedvezmények

2015. évi LXIII. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi

XXXI. törvénynek az ingyenes bölcsődei és óvodai gyermekétkeztetés kiterjesztése érdekében történő módosítása alapján 2015. szeptember 1-jétől 100%  étkezési kedvezményben részesül:

–  Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek

–  Három- vagy többgyermekes családok

–  Tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg, vagy fogyatékos gyermeket nevelnek

–  Szülői nyilatkozat szerint 1 főre jutó jövedelem alapján

Az étkezési kedvezmények igényléséhez kitöltendő 6. sz. melléklet a 328/2011.(XII.29.)

Korm. rendelethez c. nyomtatvány, ill. segédlet az 1 főre jutó jövedelem kiszámításához c. nyomtatvány.

A nyilatkozat 1. pontjában a, b, c, d, e, jogcímen igénybe vett kedvezményekhez továbbra is elengedhetetlenül szükséges benyújtani a hatósági igazolásokat:

• rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény esetében – a határozat másolatát,
  • 3 vagy több gyermek esetében a magasabb összegű családi pótlék megállapításáról szóló határozat másolatát,
  • tartós betegség esetén a magasabb összegű családi pótlék megállapításáról szóló határozat másolatát, ennek hiányában a szakorvosi igazolást,
  • fogyatékosság esetén a magasabb összegű családi pótlék megállapításáról szóló határozat másolatát, ennek hiányában a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleményét.

A kedvezményre való jogosultságot a NYILATKOZAT kitöltése mellett a felsorolt dokumentumok benyújtásával lehet csak érvényesíteni!

Amennyiben kizárólag a család jövedelmi helyzete indokolja az ingyenességet, úgy a NYILATKOZAT f, pontja jelölendő. Ez esetben egyéb dokumentáció csatolására nincs szükség!  A jövedelmi helyzet megállapításához a NYILATKOZAT kitöltéséhez mellékelt tájékoztató jövedelemszámítási szabályait kell figyelembe venni!

Étkezés befizetése-2021-szuloi

6-szamú-melléklet