CSOPORTOK - Tengelic

Nagy Rozália

Pedagógiai asszisztens: Albert Andrea

Dajka: Mile Lajosné – Zsuzsa néni

A Tengelic csoport az óvoda két németes csoportjából az egyik.

Kiscsoporttól kezdve fokozatosan vezettük be a német nyelvet a gyermekek életébe. Minden nap a magyar foglalkozások témáihoz igazodó tartalmakat dolgozunk fel közösen németül, játékos formában.

A gyermekek nagyon nyitottak és érdeklődőek a német nyelv iránt, így kíváncsiságukra és érdeklődésükre alapozva sok éneket, verset tanulunk németül, szókártyákkal bővítjük a szókincsüket és tanítjuk nekik a kommunikáció alapjait.

Játéktevékenység, kezdeményezés és gondozás során a német és a magyar nyelvet párhuzamosan használjuk.

Nagy hangsúlyt fektetünk a mozgásos tevékenységekre, a gyermekek szociális készségeinek fejlesztésére és a zenei nevelésre. Minden témánkhoz több dalt tanulunk, énekes játékokat nagyon gyakran játszunk, a gyerekeket zenehallgatással motiváljuk.

„A zenei hang, az ének köti a kisgyereket legelőször, legbiztosabban az emberi világhoz.”
(Vekerdy Tamás)