Rendkívüli szünet elrendelése

Tisztelt Szülők!

A koronavírus-járvány terjedése miatt a Kormány az élet-és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzet során teendő intézkedésekről (II.) szóló 45/2020. (III.14.) korm.rendelet 2. §-ában döntött arról, hogy a bölcsődei, valamint az óvodai ellátást végző intézmény esetében az elhelyezés szerinti polgármester rendkívüli szünetet rendelhet el.

A rendkívüli szünet elrendelését utasítás formájában történt, amelyet az intézményi honlapokon teszünk közre. Ebben foglaltak alapján a Budapest Főváros XIII. kerületi Önkormányzat Egyesített Óvoda tagóvodáiban rendkívüli szünet kezdete 2020.03.16-tól visszavonásig szól, 2020. március 16-án és 17- én a tagóvodák még nyitva tartanak, de kérjük, ha módjukban áll már ne vegyék igénybe az óvodai ellátást az elővigyázatossági okokra hivatkozva.

Egyéni esetekben lehetőség van kizárólag gyermekfelügyeletet igénybe venni az Egyesített Óvoda keretein belül, melynek felmérését a tagóvoda vezetők végzik, 2020. március 16-án, hétfőn. Az ügyeleti rend megszervezéséről a későbbiekben tájékoztatjuk Önöket.

Kérjük, hogy csak indokolt esetben vegyék igénybe az ügyelet lehetőségét, hiszen a vírus terjedésének megakadályozása a személyes érintkezések minimalizálásával hatékony. (Akiknek a szülei például stratégiai ágazatban dolgoznak, munkavégzésre kötelezettek, illetve egyedülálló szülők.)

Kérjük, hogy az óvodába csak teljesen egészséges gyermeket hozzanak. A legenyhébb légúti fertőzéses tünet (torokfájás, nátha, köhögés), egyéb akut betegség (hasmenés, hányinger) hőemelkedés, láz esetén ne látogassák azt.

Szeretnénk Önökkel és gyermekükkel folyamatos kapcsolatban maradni, ezért minden óvodai csoport pedagógusa az Önök által megadott elérhetőségeken vagy facebook csoportban jelentkezni fog, és otthoni időtöltéshez ad segítséget különböző játékos tartalmakkal.

A befizetett étkezéseket visszafizetéssel vagy jóváírással fogjuk az Önök nyilatkozata alapján rendezni. Kérjük, az online felületen az étkezés lemondását tegyék meg.

Abban az esetben, ha az otthon maradásuk ellenére igényt tartanak gyermekük étkeztetésére, azt az iskolai konyhákon keresztül vehetik majd át. Kérjük, ilyen irányú igényüket jelezzék a tagóvoda vezető felé.

A gyerek biztonságérzetét a szülő és a világ kiszámítható, ismerős rendje adja. A szülők helyzete is nagyon nehéz, mert a világ, ahogy eddig ismertük, megváltozott. Itt van ez a bizonytalanság, és mindenki azt próbálja kitalálni, hogy mi várható a következő hetekben. Ám a kivárás, készülés, izgulás mellett, legyenek figyelemmel a gyerekekre is! Ők lelki sérülés nélkül átvészelhetik ezt az időszakot, ha szülőként emlékeztetik magukat arra, hogy a gyerek szűk kis világában -ami most egy kicsit még szűkebb lehet, például oktatási szünet vagy karantén esetén- Önök jelentik a biztonságot! Kívánunk ehhez sok lelkierőt és kitartást!”

Kövessék nyomon az Egyesített Óvoda, a tagóvodai facebook oldalakat:

Kövessék nyomon az Egyesített Óvoda honlapját:

Ebben a rendkívüli helyzetben nagyon fontos, hogy együttműködjünk és vigyázzunk egymásra! Számíthatnak ránk! A rendkívüli szünet alatt elektronikus úton rendelkezésre állnak munkatársaim és az Egyesített Óvoda Igazgatóság is.  Ösztönzöm Önöket, hogy tartsák velünk a kapcsolatot és segítsük egymást.

Budapest, 2020. március 14.

Erdélyi Nóra